Užsisakykite naujienlaiškį!Specialistai pataria siurbimas

Published on October 29th, 2013 | by interjero patarimai

0

Kaip išsirinkti dulkių siurblį?

Prasidėjus šildymo sezonui namuose neišvengiamai išsausėja oras ir aplink kojas ratu sukasi dulkių kamuoliai. Dulkių siurblys – nepamainomas kiekvienuose namuose, tačiau dabar jis reikalingas kaip niekuomet – galingas, kompaktiškas ir patogus.

Buitinės technikos parduotuvės tikrai gali nustebinti pasirinkimo gausa. Dėmesio – nedurkite pirštu į brangiausią Jums pasiūlytą variantą. Kaip rasti siurblį, kuris geriausiai atitiktų Jūsų poreikius ir neištuštintų piniginės? Atsakymo į šį klausimą mums ieškoti padeda Algirdas Daniela, prekybos tinklo „Technorama“ elektroninės parduotuvės vadovas.

Kaip suprasti savo poreikius?

„Kiekvieno kliento poreikiai – nevienodi, todėl techninės siurblio charakteristikos yra labai svarbios, nes nuo jų priklauso ar pasiteisins pirkėjo lūkesčiai, ar ne“, teigia A. Daniela. Pagrindiniai ir svarbiausi parametrai, į kurios derėtų atkreipti dėmesį – variklio galingumas, įsiurbimo galia, specialūs antgaliai, triukšmingumas, veikimo spindulys (t.y. kokio ilgio maitinimo laidas, kad pajungus vienoje rozetėje galima išsiurbti visą butą), fitravimo sistema ir t.t.

Siurblio galingumas rodo kiek elektros energijos naudojama siurbiant. Galingas siurblys visų pirma geriausiai siurbia Jūsų pinigus – išnaudoja daug elektros, tačiau nebūtinai efektyviai siurbia dulkes ir nešvarumus. Siurbimo efektyvumą lemia ne galingumas, o įsiurbimo galia. Todėl jei taupote elektros energiją – rinkitės mažesnio galingumo siurblius. Geriausias derinys – nedidelis galingumas (sunaudosite mažiau elektros energijos) ir pakankama įsiurbimo galia. Šiuo metu jau yra ekonomiškų siurblių, kuriu variklio galingumas yra iki 50% mažesnis, bet įsiurbimo galia nenusileidžia galingiems siurbliams. A. Daniela įspėja: “Rinkoje pasitaiko mažiau žinomų ar išvis nežinomų gamintojų siurblių, kurie yra labai didelio variklio galingumo, bet turi labai nedidelę siurbimo galią. Todėl geriau rinktis žinomus, laiko patikrintus galintojus, kurie naudoja naujausias technologijas, didinančias įsiurbimo galią.“

storas kilimas

Avikailio kilimas – įspūdinga miegamojo detalė, tačiau išsiurbti jį nėra lengva.

Analizuojant siurblio parametrus pirmiausia reikia atkreipti dėmesį, kokią grindų dangą reikės siurbti. Jeigu Jūsų namuose yra kiliminės dangos ar ilgo plauko kilimų, reikėtu rinktis siurblį su didesne įsiurbimo galia, nes tik jis efektyviai ištrauks dulkes ir nešvarumus iš gilesnio sluoksnio dangos. Jei siurbsite parketą ar kitą kietą dangą, galima rinktis siurblį ir su mažesne įsiurbimo galia. Į poreikius atsižvelgti labai svarbu – jei trauka bus itin didelė, siurblys “lips” prie plonesnių kilimų ir sukels daug nepatogumų. Kokį įsiurbimo galingumą rinktis? Pvz. jei Jūsų namuose yra augintinių rekomenduojama 350-400W, tačiau jei gyvenate nedideliame bute, kuriame nėra kiliminės dangos – pakaks ir 250-300W.

plonas kilimėlis

Didelės, tačiau nereguliuojamos traukos siurbliu plonų kilimų išsiurbti nepavyks.

Nenumokite ranka į antgalius, kurie yra siurblio komplektacijoje – jie skirti paviršių apsaugai ir efektyvesniam siurbimui. Pvz. jei Jūsų namuose – parketas, ieškokite specialaus parketinio antgalio, kurio pagalba efektyviau surenkamos dulkės ir nepažeidžiama kieta danga.

siurblys gadina grindis

Jei norite apsaugoti dažyto ar neapdoroto medžio grindis, parketą – būtinai naudokite specialius antgalius.

Šeimoms, kurių namuose yra kiliminė danga ar ilgo plauko kilimai, kurios rūpinasi vienu ar net keliais augintiniais, A. Daniela rekomenduoja siurblį su „turbo“ antgaliu, kuris besisukančiu šepetėlių pagalba ne tik kruopščiai išvalo kiliminę dangą nuo plaukų, bet ir iš gilesnių sluoksnių ištraukia dulkes.

interjero patarimai ir idėjos kaip išsirinkti siurblį

Besirūpinantiems augintiniais prireiks galingesnės traukos siurblio.

Jei šeimoje yra alergiškų žmonių, Jums turėtų būti svarbus siurblio filtravimas. Atkreipkite dėmesį į siurblius su HEPA (High Efficiency Particulata Air) filtrais. HEPA filtras – tai tankaus pluošto filtras, kuris praleidžia orą, bet sulaiko dulkes. HEPA filtrų būna ivairių: HEPA 10, HEPA 12, HEPA 13. Kuo didesnis skaičius, tuo filtravimo kokybė geresnė. Siurblys, kuriame yra HEPA 13 ir originalūs vienkartiniai maišeliai, filtravimo kokybė siekia iki 99,99%. HEPA fitrų priežiūra gan paprasta – pakanka išvalyti šepetėliu, o HEPA13 plaunamas po tekančiu vandeniu. Šie filtrai užtikrina mažesnę taršą su išeinančiu oro srautu, todėl puikiai tinka alergiškiems ir sergantiems astma ar turintiems kitų kvėpavimo sutrikimų – sulaiko net mažiausias dulkių ir nešvarumų daleles.

Populiariausi – su maišeliais

Visiems įprasti sauso valymo dulkių siurbliai su keičiamais maišeliais – dažniausias ir patikimiausias pasirinkimas. Tokio tipo siurbliai nereikalauja daug priežiūros. Popieriniai maišeliai vertinami dėl to, kad juos paprasta keisti – baigę siurbti pripildytą maišelį paprasčiausiai išmeskite – jokių dulkių ir papildomo valymo. Vienintelis popierinių maišelių trūkumas – jų kaina, nes popierinius maišelius būtina keisti dažnai – kad nesikauptų bakterijos ir nesklistų nemalonus kvapas

Taupesniems ir pasiryžusiems šiek tiek paplušėti papildomai labiau patiks sauso valymo siurbliai su medžiaginiais maišeliais. Nuo popierinių maišelių šie skiriasi tuo, kad yra atsegami ir iškratę dulkes juos galime naudoti ne vieną kartą. Kita vertus, medžiaginis audinys, iš kurio pagaminti šie maišeliai, yra pralaidus ne tik orui, bet ir smulkioms dulkėms, kurios siurbimo metu grįžta į kambarį.

A. Daniela pataria: „Jei norite geriausios filtravimo kokybės, rekomenduojame vienkartiniaus maišelius, nes jie yra pralaidūs orui, bet kartu sulaiko net smulkiausias dulkeles“. O štai medžiaginių maišelių po kiekvieno siurbimo švariai išvalyti nepavyksta, tad jie nebus ilgaamžiai. Jei nenorite namuose pajusti nemalonaus kvapo – medžiaginius maišelius teks keisti ne ką rečiau nei popierinius.

didelis kambarys

Kuo didesnes erdves teks siurbti – tuo mažiau Jūs norėsite užsiimti papildoma siurblio priežiūra ir filtrų valymu.

Alternatyva keičiamiems maišeliams – dulkių siurbliai su vandens filtrais. Jų veikimo principas paprastas – nešvarumai su oru įtraukiami į rezervuarą su vandeniu, kur ir nusėda, o lauk išmetamas grynesnis ir apvalytas oras, todėl tokie siurbliai tinkami net alergiškiems žmonėms. Deja po kiekvieno siurbimo rezervuarą būtina kruopščiai išplauti ir nusausinti, nes kitu atveju jis taps patrauklia terpe veistis bakterijoms ir nemaloniam kvapui atsirasti. Šie siurbliai taip pat mažiau patogūs naudoti dėl savo svorio, kuris yra gan didelis dėl siurblyje esančio vandens rezervuaro.

Cikloniniai siurbliai, kad ir kaip būtų giriami, vis tiek reikalauja kruopščios priežiūros. Nors nereikia keisti nei maišelių, nei vandens, iškračius siurblio talpoje susikaupusias dulkes būtina laikytis higienos ir išvalyti ne tik talpą, bet ir cikloninio siurblio filtrą – jį išplauti ir gerai išdžiovinti.

Tiek cikloninių siurblių, tiek siurblių su vandens filtru trūkumas – jų priežiūra. A. Daniela teigia, kad negalintiems skirti daug laiko namų ruošai geriausias pasirinkimas –  tradiciniai siurbliai su vienkartiniais maišeliais.

Dar keli patarimai…

  • Geriau pirkite tokio gamintojo produktą, kurio detales galėsite pakeisti – t.y. nerizikuokite su nežinomais gamintojais ar labai senais modeliais, nes negausite detalių, nepakeisite filtrų ir pan. Rekomenduojami gamintojai – Philips, Electrolux, Bosch, Miele, Samsung.
  • Kaip ir kiekvieną prietaisą taip ir siurblį reikia prižiūrėti – nesibodėkite perskaityti naudojimosi intrukciją, kurioje yra išvardintos visos naudojimosi rekomendacijos. Taip pat visuomet patariama nenaudoti siurblio statybinėms dulkėms, skysčiams siurbti, jei jis nėra tam pritaikytas. Taip pat svarbu laiku keisti maišelius, filtrus, kruopščiai išvalyti antgalius nuo nešvarumų ir plaukų – siurblys tarnaus žymiai ilgiau ir siurbs efektyviau.

Tags: , , , , , , ,


About the AuthorLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to Top ↑