Užsisakykite naujienlaiškį!Specialistai pataria 01

Published on February 21st, 2014 | by interjero patarimai

0

Berniukas ir mergaitė – vienas kambarys

Kiekviena mergaitė svajoja turėti savo kampelį, kuriame gyventų tarsi princesė. Tuo tarpu berniukai pasaulį suvokia kitaip – jie įsivaizduoja savo kambarį kaip piratų laivą ar krepšinio aikštelę ir mielai sutiktų miegoti lenktyninėje mašinoje – lovoje. Deja, nemažai šeimų gyvena nedideliuose būstuose, kur vienas kambarys turi atitikti dviejų vaikų skonį ir norus, net jei jame gyvena berniukas ir mergaitė.

08

Daugelis tėvų ir interjero dizainerių ieško būdų, kaip kūrybingai ir funkcionaliai išnaudoti dviejų vaikų kambario erdvę: parinkti spalvas, baldus, sukurti žaidimų zoną.  Užduotį įrengti dviejų mažamečių vaikų  kambarį gavo interjero dizainerė Katerina Dilininkaitienė. Dizainerės projektuojamame kambaryje turėjo sutilpti nedidelio amžiaus skirtumo brolio ir sesers norai.

Neįprasta miego zona – niša

Vaikų kambarys anksčiau buvo tėvų miegamasis, kuris turėjo drabužinei skirtą nišą.  Šioje nišoje buvo nutarta  sukurti vaikų miego zoną – pastatyti dviejų aukštų lovą ir jaukiai ją apšviesti. Šis sprendimas padėjo išsaugoti erdvę, kuri reikalinga žaidimams.

14

Spalvas rinkosi vaikai

 Baldų spalvas  – rožinę ir žalią – interjero dizainerė parinko pagal vaikų pageidavimus. „Paprastai ikimokyklinio amžiaus mergaitės labai nori rožinės spalvos, o apie 7-8 metų iš šio tarpsnio išauga. Šiuo atveju mažylė taip pat labai pageidavo rožinės spalvos, tad mama suprato, kad ši spalva tikrai turi būti kambaryje. Kada daugiau mėgautis gražia vaikyste ir ryškiomis spalvomis? Rožinę derinome su žalia, kad kambarys neatrodytų labai mergaitiškas,“ – pasakoja interjero dizainerė.

11

Svarbiausia erdvė – žaidimų zona

Didžiojoje kambario dalyje dizainerė patalpino kampinę rūbų spintą, knygų lentynas bei baldus žaislams. “Kai ateis laikas eiti į mokyklą, prie lango atsiras didelis stalas, prie kurio galėtų atsisėsti abu mokiniai, o šiai dienai svarbiau buvo išspręsti žaislų pasidėjimo ir žaidimo erdvės problemą.” – sako dizainerė. Baldų aukštis specialiai buvo parinktas toks, kad vaikams būtų patogu. Žaidimams naudojamas ne tik spintelių stalviršis, bet ir visas minkšto kilimo plotas, tad vietos žaidimams užteks net ir mažylių draugams.

05a

Anot K. Dilininkaitienės,  jei vaikai dalinasi bendra erdve, būtina įrengti atskiras zonas ar daiktų pasidėjimo erdves. Būtent todėl visi vaikiški baldai buvo gaminami pagal užsakymą, o abiems kambario šeimininkams  sukurtos atskiros teritorijos. Rožinės spintelės – mergaitės, žalios – berniuko. Vaikams augant, kiekvienas nori turėti savą kampelį, tokiu atveju galima ieškoti kitokių sprendimų: kambarį dalinti dalinėmis atitvaromis ar širmomis.

 

Nuotraukos interjero dizainerės K. Dilininkaitienės

 


About the AuthorLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to Top ↑
  • Naujausi įrašai

  • Mūsų draugai

  • Reklama


  • Užsisakykite naujienlaiškį!