Užsisakykite naujienlaiškį!Pasidaryk pats vainiko gamybos procesas

Published on December 18th, 2013 | by interjero patarimai

0

Kalėdinių vainikų gamyba

Daugelyje šalių tradicinis Kalėdų vainikas ne tokia jau įprasta mūsų namų puošmena. Jau pagamintų vainikų rasti sunku, tad jei norite dideliu ir kvapniu vainiku papuošti namų duris ar šventinį stalą, teks jį pasigaminti patiems. Nerimauti nereikėtų – tai išties paprasta.

dekoras

1. Pasirinkite augalus

Iš žalių, šviežiai skintų augalų gaminti vainikai ne tik niūriomis žiemos dienomis džiugina akį savo žaluma, bet yra ir labai kvapnūs. Jei norite namuose natūralaus aromato, naudokite rozmariną, pušų ir eglių šakas, tujų šakeles, taip pat rinkitės gebenę, buksmedį, kipariso šakeles, citrusinių vaisių šakas, alyvmedį.

Vis dažniau vainikams dekoruoti naudojami įvairių uogų krūmeliai – spanguolių, bruknių, amalo, kukmedžio (jo šakelės išlieka žalios labai ilgai), smulkios vynuogės, raugeriškio šakelės su vaisiais ir visa, ką dar pavyks rasti. Suprantama, kad žiemos metu ne visus šiuos augalus bus paprasta gauti, tad. pvz. buksmedžio šakeles ir kai kuriuos kitus augalus galite pasiruošti iš anksto – dar vasarą. Nors jie bus džiovinti, tačiau tinkamai paruošti atrodys lyg ką tik skinti – tvirti ir ryškiai žalios spalvos.

Jei neturite nei gyvų nei džiovintų augalų, galite naudoti džiovintas gėles ir smilgas, kurių tikrai rasite floristikos parduotuvėje. Taip pat paeksperimentuokite ir kitomis priemonėmis – riškite vainiką iš audinių skiautelių, prie pagrindo tvirtinkite kankorėžius arba plastikinius eglutės žaisliukus, naudokite šilkinio popieriaus juosteles arba spalvotus kaspinus.

paprastas vainikas

mediniai karoliukai

2. Pasirūpinkite pagrindu

Pagrindą galite pasigaminti iš vielinės pakabos – ją išlankstykite į apskritimą ar kitą pageidaujamą formą, o viršuje kabliuką galite palikti (ant jo galėsite pakabinti vainiką). Jei styrančio metalinio kablio nepageidaujate ir ruošiatės vainiką kabinti kitu būdu (pvz. perverti kaspinu), nulenkite ir jį. Patariama pagrindą gaminti iš dviejų pakabų – abi išlankstykite į vienodo dydžio apskritimus ir sudėkite vieną ant kitos. Vainikas bus tvirtesnis, o siauras tarpas tarp pakabų bus puiki vieta užkišti augalų kotelius. Taip pat pagrindas gali būti gaminamas ir iš lanksčių šakelių – pvz. lazdyno, vynuogės ar kitų. Šakeles galite suklijuoti klijais, supinti arba surišti viela.

Be abejo yra specialių, jau pagamintų floristinių pagrindų vainikams iš putos, porolono, vynuogių šakelių, vielos, plastiko, šiaudų ir t.t. Pagrindą rinkitės atsižvelgdami į tai kokias priemones naudosite, kokio dydžio, storio ir svorio vainiką gaminsite ir kur jį kabinsite (lauke ar namuose).

3. Suriškite!

Šakeles prie pagrindo patogiausia tvirtinti lanksčia plona viela. Smulkesniems augalams galite naudoti tvirtą siūlą, o kankorėžiams, mediniams karoliukams, eglutės žaisliukams ir kitoms dekoracijoms tvirtinti prireiks stiprių klijų.

buksmedis su kitais augalais vainike

4. Pakabinkite!

Dažniausiai vainikas kabinamas per vidurį perveriant platų kaspiną – tai ne tik patikimas, bet ir dekoratyvus būdas vainiku papuošti namus. Jei ruošiatės kabinti ant durų, tačiau neturite specialaus kabliuko, galite įsigyti klijuojamus kabliukus – jie pakankamai tvirti ir turėtų išlaikyti net gan sunkų vainiką. Jei pagrindui naudojote pakabas, vainiką paprasčiausiai pakabinkite ant palikto kabliuko. Vis dažniau vainikai kabinami ne tik vertikaliai, bet ir horizontaliai, taip pat jais puošiamas šventinis stalas ir kuriamos kalėdinės kompozicijos.

džiovintų žolių vainikas

kalėdinis vainikasNuotraukos iš Pinterest

Tags: , , , , , , , , , ,


About the AuthorLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to Top ↑
  • Naujausi įrašai

  • Mūsų draugai

  • Reklama


  • Užsisakykite naujienlaiškį!