Užsisakykite naujienlaiškį!Pasidaryk pats ikea dekoracija

Published on December 13th, 2013 | by interjero patarimai

0

Alternatyvos natūraliai eglutei

Ryte iškėlę koją iš namų jau pirmame žingsnyje atsiduriame baloje. Apie kokią šventinę nuotaiką galime kalbėti toliau pėdindami šlapiomis kojomis ir varvančia nosimi?  Gilios sniego pusnys ir kandus šaltukas Kalėdinę nuotaiką įkvėptų kaipmat, tačiau dabar labiau rūpinamės kvapnios arbatos atsargomis, o ne namų dekoru. Jei pagalvojus apie dygių spyglių pilną kambarį krato šiurpas arba kitais metais žadate labiau tausoti gamtą, gal dar šiemet eglutėms leisite žiemoti miške ir dovanas dėsite ne po tradicine Kalėdų egle?

eglutei alterntyva

Dekoruotos šakos

Šakomis namus dekoravome visą rudenį, o dabar jas naudojame ir kalėdiniams ornamentams kurti. Sausų šakų kompozicija – puiki alternatyva gyvai eglutei – jas ne tik galima purkšti aukso, sidabro, baltais ar kitais pasirinktais dažais, dekoruoti blizgučiais, bet ir kabinti tradicinius eglutės žaisliukus – burbulus, figūrėles, girliandas. Jei norite išlaikyti natūralių spalvų koloritą, šakoms dekoruoti puikiai tinks neutralių spalvų ir net iš natūralių medžiagų gaminti ornamentai – moliniai žaisliukai, kankorėžių girliandos, šiaudiniai kaspinėliai, žvaigždės, surištos iš šakelių, maži vainikėliai iš visžalių ar džiovintų augalų – tujų, buksmedžio, eglišakių, levandų, rozmarino.

alternatyva

Kalėdiniams ornamentams kabinti puikiai tinka sausų šakų kompozicija.

papuoštos dekoratyvios šakos kalėdoms

Ant sausų eglišakių nė nereikia žaisliukų – jie ir taip gražūs.

šakų eglė

Šakas puoškite savo gamybos ornamentais – karpiniais, moliniais žaisliukais, iš šakelių rištomis ar popierinėmis žvaigždėmis, iš natūralių medžiagų gamintomis dekoracijomis – kamkorėžiais, džiovintais ir visžaliais augalais.

Medinės egučių imitacijos

Medinės dekoracijos – taip pat puikus pakaitalas gyvoms eglutėms. Tvirta konstrukcija tarnaus ne vienerius metus. Galima rinktis iš įvaičių modelių, tačiau, deja, Lietuvoje tokių neįsigysite – teks paplušėti patiems. Paprasčiausias variantas – sukalti eglutės ornamentą iš lentelių – vienos ilgėsnės (kamienui) ir trumpesnių (šakoms). Šis modelis patogus tuo, kad jį galite kabinti ant sienos, o ant imituotų šakų galėsite kabinti žaisliukus ar girliandą.

alternative

Švaistytis plaktuku konstruojant medinę eglutę visai nebūtina – galite naudoti stiprius medžio klijus.

alternatyva eglei

medine egle

Žaidimai su washi juosta

Nors washi juosta rankdarbių entuziastų pasaulyje, o ypač Lietuvoje, atsirado ganėtinai neseniai, jau esti gausybė kūrybingų būdų kaip ir kur ją panaudoti. Kalėdinės dekoracijos – ne išimtis. Eglutės ornamentą washi juostele galite klijuoti bet kur – ant vaikų kambario sienos, ant durų ir net grindų. Washi juostelę  drąsiai galite naudoti net ant parketo ar šviesių dažytų sienų – ji nepalieka žymių, o nuplėšti – visai nesunku.

washi juostelės eglutė

washi egle

Išlaisvinkite fantaziją!

Kalėdines dekoracijas nesunkiai pasigaminsite iš daiktų, kuriuos turite namuose. Ar pagalvojote, kad baigusios kepti sausainius, jų formeles galite paversti šventiniais ornamentais? Viela, įvairūs audiniai, popierius, kartonas, plunksnos – tai tik kelios medžiagos alternatyviai Kalėdų eglei gaminti.

vietoje eglutes

Dekoruoti namus galima paprasčiausiomis priemonėmis, pvz. žvaigždes galite išlankstyti iš storos vielos.

nuotraukomis

ikea dekoracija

Tradicinę eglutę galite pakeisti spalvingu IKEA audiniu, įtemptu ant rėmo.

Daugiau nuotraukų įkvėpimui – mūsų facebook profilyje ir Pinterest paskyroje.

Nuotraukos iš Pinterest

Tags: , , , , , , , , , ,


About the AuthorLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to Top ↑
  • Naujausi įrašai

  • Mūsų draugai

  • Reklama


  • Užsisakykite naujienlaiškį!