Užsisakykite naujienlaiškį!Flora mangacomicplants1

Published on February 14th, 2014 | by interjero patarimai

0

Senos knygos – puiki dirva augalijai

Ar nors kartelį susimąstėte, kad senas knygas galima panaudoti ne tik skaitymui, išklerusiai stalo kojai paremti ar knygų lentynoje riebius dulkių sluoksnius kaupti, bet ir – auginti daržoves! Šią neįprastą  idėją siūlo Tokijo menininkas – Koshi Kawachi. Jo sukurta „Manga Farming“(„Manga ūkininkavimas“, 2011 m.) technika iki šiol stebina net visko mačiusius botanikus bei sulaukia didelio eko dizaino šalininkų dėmesio.

Iš senų „Manga“ komiksų puslapių besikerojantys daržovių daigeliai – unikalu, ekologiška bei kaprizingai žavu individualiam interjerui.

manga-farming-radish-sprout

Mokslininkų teigimu, tai nauja knygų perdirbimo era bei ūkininkavimo patalpose idėja, nes popierius – puiki trąša. Jei namuose jau keletą metų dulka dėmesio stokojančios knygos, o dalį jų jau ruošiatės išleisti į knygų kapinyną, geriau „įdarbinkite“ jas – tegul namuose suveši žaliuojantis sodas.

P.S. o jei taip „įdarbintume“ senas,  pelėsių draugijon įsiprašusias bibliotekų knygas?

teaser

Kaip idėją pritaikyti namuose?

Tai padaryti visiškai paprasta:

1. Svarbiausia dalis – nuspręsti kokio skonio daržovių norėsite ir pagal tai išsirinkti atitinkamą knygą: jei norite, kad daržovės užaugtų su galingu vitamino C užtaisu – rinkitės komiksų knygą (kaip ir siūlo idėjos autorius K. Kawachi). Jei norite dramatiško daržovių skonio – daiginkite jas aikštingų meilės romanų knygose. Beje, rekomenduojama rinktis knygą, kurios puslapiai būtų kuo plonesni.

2. Paimkite išsirinktą knygą ir vertikaliai jos puslapių – ant viršaus paberkite sėklų. Galite rinktis grikių, ridikėlių, įvairiausių prieskoninių žolelių ir kitas sėklas. Na, o jei daržovių nemėgstate, galima auginti gėles, žolę, o gal net pabandyti užauginti naują medį.

manga33. Naująją dirvą palaistykite vandeniu (tik nepadauginkite!).

4. Šį unikalų „vazoną“ padėkite ir laikykite saulėtoje bei vėdinamoje vietoje.

5.  Po keleto dienų pastebėsite prasprogusius rezultatus – puslapiai sužaliuos augmenija!

indoor-farming

„Interjero patarimai“ ragina nebijoti eksperimentuoti ir unikaliai auginamą augmeniją paskleisti po visus namus. Augalus išskirstykite tam tikromis zonomis, pavyzdžiui: daržovių zona, prieskonių zona, gėlių zona ir pan. Svarbiausia – pasitelkti fantaziją ir nebijoti naudoti netradicinių interjero detalių.

mangafarming

Vaikų kambaryje – pražydusių medžių zona

Ekoūkininkavimas – pagirtina, unikali idėja, suteiksianti jūsų namams savotiško šarmo ir išskirtinumo. Nors ekologinių detalių naudojimo interjere mada jau šiek tiek atslūgusi, siūlome neatmesti šios idėjos. Netradicinis ūkininkavimas turėtų patikti vaikams, tad rekomenduojama ekodirvą pirmiausia išbandyti  atžalų kambaryje. Mažieji savo nedidelį „ūkį“ galėtų sudaiginti mėgstamiausiose savo pasakų knygelėse, o vaisius pavadinti personažų vardais.

4-books

Daržovių čia pasėti galima įvairiausių, kadangi vitaminai yra svarbūs vaiko organizmui. Patartina knygas užsodinti morkų, petražolių ir gražgarsčių sėklomis. Ši veikla skatintų mažuosius ne tik pažinti pasaulį, prisiliesti prie gyvybės slėpinių, bet ir išmokytų vertinti mažiausią augalėlį, lavintų atmintį, bandant įsiminti želdinių pavadinimus, taigi visapusiškai skatintų raidos procesą.

boy-with-mangas

Pabandykite ir nustebsite, kaip mažametis su didžiausiu susidomėjimu kasdien seks, globos ir sergės vešinčią augaliją iš knygų. Beje, kerojančios ekodirvos puikiai atrodys įtaisytos ant knygų lentynų – medžių imitacijos. Tai suteiks kambariui dar daugiau gyvumo ir žaismingumo, o mažuosius privers pasijusti tarsi gyvybe alsuojančiame sode.

tree5

Autorė Skirmantė Javaitytė

Nuotraukos iš Pinterest

Tags: , , ,


About the AuthorLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to Top ↑
  • Naujausi įrašai

  • Mūsų draugai

  • Reklama


  • Užsisakykite naujienlaiškį!